Finansowy Maraton

Na jakie problemy można napotkać w staraniu się o kredyt hipoteczny

Klientów, którzy wspomagają się przy finansowaniu mieszkania lub pierwszego własnego domu za pomocą kredytu hipotecznego jest bardzo dużo. Poza tym rzadko można trafić na przypadek, w którym osoby te dysponują własną gotówką potrzebną na zakup swojego wymarzonego lokum.

Kiedy staramy się o kredyt

Kiedy odwiedzamy bank w celu zaciągnięcia kredytu hipotecznego pierwsze, o co spyta nas bank jest nasza zdolność kredytowa. Drugim pytaniem, jakie zazwyczaj pada jest suma, jaką potrzebujemy na sfinansowanie naszej nieruchomości. Oczywiście wiadomo jest, że tylko osoby, które spełniają wymagania danego banku mogą otrzymać kredyt hipoteczny. Jednak formalności, jakie musimy spełnić starając się o przyznanie nam kredyt hipotecznego jest dużo więcej. Sprawia to, że ciężko jest spełnić te wszystkie wymagania. Wyobraźmy sobie sytuację, w której starając się o pożyczenie pieniędzy w postaci kredytu hipotecznego czekamy długimi miesiącami na przyznanie nam go. Bank ciągle chce od nas coraz więcej formalności a pośrednik zaczyna się niecierpliwić zaczyna nas dopadać frustracja. Dodatkowo, kiedy okaże się, że spełniliśmy już wszystkie wymagania i przedstawiliśmy wszystkie formalności okazuje się, że cześć z nich po prostu straciła ważność. Sprawia to, że zabawa zaczyna się od nowa, portal bankowy pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę.

Dlaczego musimy spełniać tyle formalności

Możemy zastanawiać się, jaki cel ma ta cała procedura banków wobec klientów starających się o kredyt hipoteczny. Czy jest to robione po to by większość z osób starających się o pożyczenie pieniędzy w ten sposób się zniechęciła czy może jest w tym ukryty inny cel. Pewne jest jedno banki zwyczajnie boją się sytuacji, w której ktoś pożyczy pieniądze a następnie nie będzie spłacać swojego zadłużenia. Jednak należy się zgodzić z faktem, że jest tego zbyt dużo a czas oczekiwania na pozytywne rozpatrzenie przyznania nam finalnie kredytu jest wciąż zbyt duży. Przecież klienci spłacający czasami ogromne kwoty pieniędzy powinni mieć łatwość dostępu do finansowania swoich potrzeb mieszkalnych w ten sposób. Wydaje się jednak, że zanim procedury udzielania kredytów staną się przyjazne dla konsumenta minie jeszcze sporo czasu. Potrzebne są nowe ustawy dotyczące finansowania tego rodzaju kredytu.